Urbánek bude aj naďalej hrať v Banskej Bystrici

Banská Bystrica 17. mája (TASR) – Hokejový útočník Jakub Urbánek bude aj v budúcej sezóne pokračovať v tíme HC´05 Banská Bystrica.

Dvadsaťdvaročný hráč prišiel pod Urpín počas uplynulej sezóny zo Slovana Bratislava. Hneď po februárovom príchode bodoval v ôsmich dueloch v rade a v základnej časti stihol v 10 zápasoch za Banskú Bystricu nazbierať 8 gólov a 4 asistencie. K nim pridal počas vyraďovacej časti ďalšie dva presné zásahy a 1 prihrávku. „Bolo prioritou podpísať Jakuba aj na túto sezónu, nakoľko ukázal potenciál, ktorý v sebe má. Veríme, že bude strelcom dôležitých gólov,“ povedal pre klubovú stránku športový manažér tímu Banskej Bystrice Michal Hudec.

Urbánek verí, že aj v budúcej sezóne bude dostávať v tíme „baranov“ dostatočný priestor na ľade. „Vo svojom veku mám možnosť sa ešte hokejovo posunúť. Po príchode do Banskej Bystrice som dostával dosť priestoru na to, aby sa stal zo mňa sebavedomejší a lepší hráč. Chcem ukázať všetkým, že viem hrať hokej a dokážem byt prínosom pre tím.

Čítať celý článok

Hľadáte kvalitné ŠPORT? PRÁVE PREBIEHA VÝPREDAJ!🚲

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.